Добре вигуляти собаку - це як? Головні правила для здоров'я Вашого друга

Добре вигуляти собаку - це як? Головні правила для здоров'я Вашого друга

Частота та тривалість прогулянки

Виходячи на короткі прогулянки, важливо пам’ятати, що собаки не можуть однономентно спорожнити сечовий міхур і роблять це багаторазово, з невеликими перервами. Тому навіть короткі виходи у справах мають тривати хоча б 15-20 хвилин. Перерви між виходом надвір повинні бути не довше 12 годин. Це час, який дорослий собака може чекати до наступної прогулянки, без шкоди для організму.
Протягом дня обов’язково потрібно відпускати собаку вільно побігати, щоб вона могла розім’яти м’язи, розігналася на повну силу. Зовсім не обов’язково для цього шукати друзів-собак. Ви чудово впораєтеся з роллю партнера по іграм для свого вихованця, якщо візьмете на прогулянку іграшку, м’ячик або канатик.

Складові гарної прогулянки з собакою

Чим же зайнятися на вулиці із собакою?

Дресирування. Повторюйте старі команди або вивчайте нові. Всі команди, які ви розучуєте на дресирувальних майданчиках з кінологом, або веселі трюки з інтернету можна і потрібно виносити на прогулянку. Змінюючи місця занять, ви сприяєте автоматизації навичок. Пам’ятайте, що в новому місці собака може «забувати» деякі команди, робити їх гірше, ніж удома або не виконувати взагалі. Це нормальний процес вироблення навички, і ваше завдання – допомогти собаці досягти успіху в будь-якій обстановці.
Навіть якщо у вашому дворі щеня вже без допомоги ласощів ходить поруч і лягає по команді, в новому місці воно може розгубитися. Не засмучуйтесь, а беріть шматочок до носика, і повторіть все від початку, щоб вихованець зібрався з думками і налаштувався на плідну роботу. При затвердженні команд допоможе і використання клікера
Обов’язково при кожному вигулі відпрацьовуйте команди «До мене» та «Поруч». Повторіть витримку при подразниках – це можуть бути інші собачки, котики, пташки, велосипедисти та бігуни. В роботі можна ефективно використовувати спеціальний свисток для собак. Не забувайте про безпеку і працюйте на повідку, щоб встигнути притримати хвостика, якщо він зірветься під час роботи.

Спорт. Більшість заводять собак саме заради спільного проведення часу. І навіть якщо ви не професійний спортсмен, активності з собакою на вулиці будуть корисні всій родині. Разом можна бігати, їздити на велосипеді, долати перешкоди, залежно від пори року — плавати чи кататися на лижах, тягнути санки чи шину. Залежно від породи, можна підібрати різні варіанти спільних активностей на свіжому повітрі із собакою.

Ігри. Ігрова діяльність – одна з ключових для собак, особливо в дитинстві та юності. І це не лише про ігри з іншими песиками.
Грубою помилкою є ідея про те, що якщо щеня побігало з іншими собачками, то воно вигуляне, і буде добре поводитися вдома і на прогулянках. Насправді, якщо цуценя виходить на вулицю з єдиною метою – дійти до галявини, де збираються всі собачники району, дуже скоро господар перестане бути цікавим і важливим для такого собаки. Навіщо бігти по команді «До мене» за малесеньким шматочком корму, якщо тут така біганина пропадає? В результаті ми отримуємо собаку, яка тягне повідець на прогулянці, рветься до кожного собаки, що проходить поруч, а зірвавшись з повідця, не повертається до останнього шансу насолоджуватися свободою.
Найпростіший і ефективніший спосіб добре вигуляти собаку – використовувати ігри та іграшки. Однією з найулюбленіших ігор із господарем на вулиці є апортування. Ви рухаєтеся мінімально, а собака бігає за кинутою іграшкою і повертає її вам у руки. Навчати приносити іграшку слід із раннього віку. Але навіть дорослі, навіть не призначені для апортування породи, здатні навчитися взаємодіяти з господарем через іграшки. Хорошим різновидом буде кидання іграшки у воду чи з гірки. Як іграшки можна використовувати паличку, пулер, фрісбі або м’ячик, які можна не просто кидати, а й грати в перетяжки.

Улюблену іграшку можна ховати, і пропонувати собаці знайти її за запахом. Така активність дає колосальне навантаження і відмінно розвиває інтелектуальні здібності вихованця. Багато хто починає свій шлях у ноузворк та одорологію саме з домашніх пошукових ігор.

Найкращим варіантом гарної прогулянки буде комбінація розумових та фізичних навантажень. Під час гри можна відпрацьовувати елементи слухняності і як заохочення використовувати не тільки ласощі, а й іграшку. Таке проведення часу зміцнює зв’язок господар-собака, який допомагає краще розуміти один одного як вдома, так і на вулиці.

Безпечні прогулянки з собакою

Активні прогулянки є важливими для правильного фізіологічного розвитку собак. Без фізичних навантажень виникають різні проблеми зі здоров’ям, втрачається витривалість, погіршується загальна робота головного мозку та нервової системи. Однак, важливо і не перестаратися, навантаження потрібно підбирати з урахуванням можливостей собаки.

Хтось може займатися послухом годинами, потім ще побігати за іграшкою та втома буде помірною. Іншому така активна прогулянка буде великим навантаженням, може призвести до травм кінцівок та психологічного перенавантаження. Потрібно орієнтуватися на породні можливості та рівень підготовки. Фізичні здібності, силу, витривалість, спритність слід розвивати поступово і систематично. Для кожного вихованця це індивідуально, і краще порадитися з інструктором, який грамотно скоригує програму занять та прогулянок для вашого собаки.

Ще одним важливим пунктом є вибір зручного місця для прогулянки. Якщо собака дуже збудлива або є страхи, вибирайте огороджені території, і починайте з місць з меншою кількістю подразників, де вихованець буде здатний вас бачити і чути. Таке місце добре підійде для хвостика, з якими тільки розпочали шлях у дресируванні.

Навіть дуже добре навчений і вихований собака має бути на повідку у громадських місцях, біля автомобільних доріг, у місцях, де багато людей, дітей та руху. У спекотну погоду обов'язково беріть з собою на прогулянку пляшку з водою, щоб за потреби напоїти захеканого вихованця, а якщо збираєтеся гуляти кілька годин чи на далекі відстані, не пошкодить і складна миска та невеличка кількість корму.

Завжди запитуйте дозволу підійти до інших собак та людей «познайомитись». Не всі собаки на вулиці доброзичливі, деякі можуть бути хворі або полохливі, і ваша інтервенція може завдати великої шкоди.

Прибирайте за своїми вихованцями, щоб прогулянки були безпечними і для природи.

Як зрозуміти, що ваша прогулянка із собакою була правильною?

Добре вигуляний собака вдома тихо та мирно спить до наступних пригод зі своїм найкращим другом – господарем.

0
128
9 Жовтня, 2023
Добре вигуляти собаку - це як? Головні правила для здоров'я Вашого друга