Щоб улюбленець виглядав доглянутим. Основи домашнього грумінгу

Щоб улюбленець виглядав доглянутим. Основи домашнього грумінгу

Перш ніж братися до косметично-гігієнічних процедур з улюбленцем, спершу об'єктивно оцінить свої здібності і подумайте, чи готові Ви до такого завдання. Якщо не впевнені, краще скористайтеся послугами спеціалістів. Якщо відповідь позитивна, тоді ці поради Вам стануть в пригоді.

  • Придбайте інструменти та доглядові засоби відповідно до розміру, породи, типу шерсті собаки. Використовуйте їх лише за призначенням. Якщо виникли питання, зверніться за поясненнями та рекомендаціями до ветеринара ДО проведення процедур.
  • Сплануйте грумінг заздалегідь і виділіть для нього достатньо багато часу, щоб Вам було комфортно працювати.
  • Оберіть місце, де достатньо світла, яке буде зручним та безпечним і для Вас, і для улюбленця.
    Якщо впоратись самотужки буде складно, попросіть друга чи когось з рідних Вам допомогти. В роботі Вам допоможе спеціальна щітка для вичісування.
    Почніть з вичісування голови, рухаючись нижче, до тіла. Ретельно, але дуже лагідно розчісуйте шерсть, аби не завдати болю чотирилапому та не спричинити подразнення шкіри. Дуже заплутані ділянки, ковтуни краще оминути - ними слід зайнятись наостанок вичісування, оскільки потрібен спеціальний спрей для полегшення розплутування або ковтуноріз, що загалом вимагає додаткової уваги.
  • Якщо помітили почервоніння, набряк, зверніться до ветеринарного лікаря і припиніть грумінг.
  • Купання рекомендують проводити після вичісування, бо мокрі ковтуни можуть призвести до ще більшого заплутування та пошкодження шерстяного покриву вихованця. Використовуйте лише спеціальний шампунь, розроблений для собак.
  • Температура води має бути комфортною для Вас, тоді вона підійде і для чотирилапого. Після купання витріть його рушником і нехай шерсть висохне природним чином.
  • Обережно очистіть куточки очей та виділення навколо них засобами по догляду за очима, а також вуха ватними дисками із використанням відповідних засобів для вух.
  • За потреби зробіть стрижку кігтів за допомогою кігтерізів. Аби перевірити чи варто зараз це робити, зверніть увагу чи торкаються кігті підлоги, коли тварина стоїть - у такому разі проведіть процедуру, керуючись підказками на малюнку:

  • Представники довгошерстих порід потребують повної стрижки, яку можна провести за допомогою прямих та філірувальних ножиць або машинки з різними насадками. Остання безпечніша і працювати з нею значно швидше. Ножиці рекомендують використовувати для делікатніших ділянок - морди, вух та лап.
  • Аби створити позитивний досвід для вихованця, розмовляйте з ним, похваліть його, дайте ласощі як винагороду - так у нього лишиться приємний спогад і наступна процедура не викличе проблем. Серед нашого величезного асортименту смаколиків  для собак однозначно знайдеться щось для Вашого улюбленця.
  • Будьте терплячими. Не поспішайте, сконцентруйтесь, уважно слідкуйте за тим, що робите і реакцією тварини. За потреби зробіть паузу. Хвилюватись не варто: собака відчує Ваш стрес і сам нервуватиме, що значно ускладнить процедуру. 
  • Не намагайтеся провести увесь комплекс процедур одразу, особливо якщо це новий досвід для собаки. Коли очевидно, що він втомлений, не готовий більше продовжувати, краще зупинитись і решту закінчити наступного разу. Примушування лише погіршить ситуацію.
0
33
31 Серпня, 2023
Щоб улюбленець виглядав доглянутим. Прості правила домашнього грумінгу