Весна покаже..., або Прибрати не можна залишити

Весна покаже..., або Прибрати не можна залишити

"Прибрати не можна залишити" - наразі кожен щасливий власник домашньої тварини сам для себе ставить кому у цій фразі, коли йдеться про прибирання за своїм улюбленцям під час вигулювання. А мало б бути інакше: прибирання за тваринами повинно увійти в норму звичайної поведінки кожного цивілізованого власника собаки.

Чому? Наведемо 5 головних причин і можливо, переконаємо тих, хто все ще сумнівається.

1. Фекалії несуть небезпеку!

Біологічні відходи виділяють отруйні речовини і крім неприємного запаху чинять негативний вплив на оточення та здоров’я людини, вони забруднюють ґрунти і воду. В одному грамі собачих фекалій мешкають 23 мільйони кишкових бактерій. У людському організмі вони можуть спричинити спазматичний біль, кишкові розлади і проблеми з нирками. Ще однією небезпекою є ехінококоз. Це хронічне паразитарне захворювання, що вражає печінку, легені та інші органи кістами личинкової форми стрічкового гельмінта Ехінококус гранульоза. До речі, за отруйними властивостями собачі екскременти прирівнюють до нафти і хімікатів.

Крім того, фекалії містять личинки глистів та інших небезпечних паразитів. Дорослий або дитина, перебуваючи в безпосередній близькості з екскрементами, може підхопити небезпечне захворювання. Також личинки і продукти розпаду фекалій можуть потрапити в ґрунтові води, а це несе певну загрозу.

Якщо за собаками не прибирають, усе це люди несуть додому на власному взутті. Подумайте про дітей, людей з вадами зору, похилого віку та містян на інвалідних візках.

2. Прибирання за тваринами регламентується законом

Питання поводження із тваринами та прибиранням за ними господарями регулюються Законом України "Про благоустрій населених пунктів" і відповідними рішеннями місцевих органів влади. Згідно з настановами закону, господар (або особа, що вигулює тварину) повинен прибирати екскременти за своїми тваринами в під'їздах, на тротуарах та інших місцях загального користування. За порушення цієї вимоги передбачено штрафи: від 170 до 340 грн за перше порушення і 340-510 гривень за друге.

До речі, в порівнянні з іншими країнами світу, в Україні наразі дуже низький рівень штрафів за неприбрані собачі "сюрпризи". Для порівняння, у Нью-Йорку штраф за не прибирання до 500 доларів, у Великобританії це 50-100 євро, а в Італії, якщо власник тварини забуде вдома спеціальний інвентар для прибирання відходів, то його змусять заплатити 100 євро. Натомість в Барселоні та Мадриді штрафи значно більші і господарі, які не прибирають екскременти за своєю твариною, змушені будуть заплатити близько 1500 євро.

3. Неприбрані фекалії шкодять здоров'ю інших тварин

Зокрема, саме вони є переважною причиною ураження яйцями глистів як для безпритульних, так і для інших домашніх тварин, які гулять тими ж вулицями. Крім того, покинуті "купки" серйозно заважають у подоланні копрофагії (схильності до поїдання фекалій), до якої, згідно з даними ветеринарів, схильні близько 20% тварин. Щоб потім не витрачати кошти на придбання ліків від глистної інвазії чи вітамінів від копрофагії, чи не краще просто підтримувати чистоту на вулицях?

4. Це неестетично і просто огидно

Прибирайте за своїм улюбленцем всюди, де ви б самі не хотіли наступити на собачі екскременти. Вулиці, парки, двори, газони, клумби, ботанічні сади, й навіть собачі майданчики – усі ці місця мають бути чистими від слідів життєдіяльності вашого улюбленця. Загалом для кожної цивілізованої людини залишення "сюрпризів" на прогулянці з собакою має стати настільки ж неприйнятним, як і залишення власних аналогічних купок.

5. Формування позитивного середовища для утримання тварин

Саме від вас залежить, як інші ставитимуться до власників тварин і до самих собак. Заохочуйте власним прикладом. Прибирання не вимагає особливих зусиль чи спеціальних засобів. Просто треба кожного разу на прогулянці мати з собою кілька пакетів. Можна використовувати одноразові рукавички. Для додаткового захисту беріть з собою вологі серветки або антибактеріальний гель для рук. А якщо вам важко нахилятися або ж ви не можете себе змусити торкнутися купки навіть через пакет, придбайте спеціальний совок для екскрементів.  
Усі, хто бачитиме, наскільки простою є процедура прибирання, менше схильні думати, що лишити собачі фекалії на вулиці – це нормально.
Таке ставлення до улюбленця дозволить уникнути скарг невдоволених сусідів чи перехожих. І що найголовніше – позитивно впливатиме на загальний образ власників собак.

Як правильно прибирати власникам собак на вулиці?

- Найпростіший і бюджетний спосіб по видаленню собачих фекалій - використовувати поліетиленовий пакет як рукавичку, надіти на руку і прибрати. Але краще придбати спеціальні біорозкладні пакети невеликих розмірів. На прогулянку бажано взяти кілька штук. Зазвичай вони продаються рулонами, упакованими в спеціальні пластикові контейнери. Такий туб має зверху щільну кришку і карабін, за допомогою якого його можна прикріпити до повідця або на пояс. У коробі є отвір для зручного витягання пакетів. (пакет надягають на руку, беруть фекалії і, іншою рукою вивертаючи пакет навиворіт, знімають його з руки. Таким чином, всі відходи знаходяться всередині пакету. Після цього пакет зав’язують і викидають в урну). Основна перевага біорозкладних пакетів в тому, що їх можна утилізувати, не завдаючи шкоди навколишньому середовищу.

- На допомогу може прийти і спеціальна лопатка, які у різних модифікаціях вже активно присутні на українському ринку. У випадку з лопаткою до фекалій ви не будете торкатися навіть через пакет. Його надівають поверх лопатки, збирають нею все, що залишив ваш хвостик, а потім аналогічно до попереднього прикладу, вивертають пакет навиворіт, знімаючи з лопатки, і міцно зав'язавши, викидають у смітник.

- Ще простішим є процес з використанням спеціальним щипців. Це невелике пристосування, на яке потрібно надіти одноразовий пакет. Найчастіше пакети йдуть в комплекті. Пластикові щипці розкриваються натисканням на їх металеву основу і «забирають» відходи. Потім їх потрібно розкрити вдруге, щоб викинути пакет в сміттєвий бак.

Як бачите, немає нічого складного в прибиранні за домашнім тваринам. Натомість же і ви, і всі ваші сусіди отримують чисті безпечні вулиці, якими так приємно прогулюватися, особливо з першими теплими весняними променями!

0
96
29 Лютого, 2024
Весна покаже..., або Прибрати не можна залишити